esmaspäev, 14. detsember 2009

Midrilindude jõuluhommik raamatukogus

9. detsembri hommikul külastasid raamatukogu Luunja lasteaia Midrilindude rühma lapsed ja õpetajad.
Esmalt näitasime külalistele, kuidas otsida kataloogist vajalikke raamatuid. Kõik koos otsisime raamatuid kuuskedest ja lapsed ise said leida raamatukogus õige riiuli.

Kolmes grupis uuriti raamatuid ning pärast tutvustati oma leide kaaslastele. Selgus, et raamatud olid nii põnevad ning et seal oli palju rohkem lugeda ja uurida, võeti need lasteaeda kaasa. Lapsed said teada ka kuidas käib laenutamine ning miks üldse on vaja teada, kellele milline raamat on raamatukogust välja antud.

Järgmisena korraldasid lapsed raamatukoguhoidjatele viktoriini. Me pidime ära arvama tuntud jõululuuletuste autoreid. Me polnud küll nii tublid, kui oleksime tahtnud olla, aga lõpuks kingiti meile kotitäis käbidest jõuluehteid. Ja see polnud veel kõik! Pisikesed midrilinnud tegid meie maja galerii aknad imekauniks.

Lastetoas tutvustas juhataja äsja raamatukokku saabunud jõuluraamatuid ja lastel oli võimalus tutvuda jõuluteemaliste raamatute näitusega.

Ürituse lõpuks jutustas õpetaja Tiina meile J. Parijõgi loo "Jõuluküünal".
Raamatukogupäkapikk Bibli oli märganud tublisid väikseid infootsijaid raamatukogus toimetamas ning jättis neile õueriiete vahele üllatuse.
Raamatukogu kaunistatud aknad pimedas

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar