teisipäev, 18. oktoober 2011

Kutse üritusele 25. oktoobriks

Kutsume kõiki lugemishuvilisi ja raamatusõpru
25. oktoobril kl. 17.30 Luunja Lasteaed Midrimaa saali, kus Luunjas elav lastekirjanik ja logopeed Kristel Lempu tutvustab oma uut raamatut “Tammehaldjas Hiie” ning kõneleb laste lugema õpetamisest ja innustamisest.

Autor jagab autogramme.

Kirjastus Koolibri müüb Kristel Lempu raamatuid ja muud teemakohast kirjandust kohapeal omahinnaga.


Täiendav informatsioon: Luunja Raamatukogu tel. 741 7322 või info@luunja.lib.ee

Raamatukogunädala plaan

18. oktoobril raamatutunnid "Olivia Saare looming" Luunja Keskkooli 3. klassidele.
20. oktoobril raamatukogutunnid Luunja Keskkooli 1., 4. ja 5. klassile.
20. oktoobril kl. 18.00 on põnevusjuttude autor Inga Ivanova külas Luunja Keskkooli lastel.
25. oktoobtil kl. 17.30 tutvustab Kristel Lempu lugemise võlu ja valu Luunja lasteaia saalis. Kristel tutvustab oma uut raamatut "Tammehaldjas Hiie" ja kõneleab laste lugema õpetamisest ja innustamisest.

neljapäev, 13. oktoober 2011

Karupoeg Puhh 85

Üks väike poiss, kelle nimi oli Christopher Robin sai sünnipäevaks kaisukaru. Poisi isa Alan Alexander Milne kirjutas selle kaisukaru seiklused üles ja üle maailma südameid võitnud väga väikese aruga karu lood olidki sündinud. Tänavu möödus A. A. Milne'i raamatu "Karupoeg Puhh" esmailmumisest 85 aastat.
5. oktoobri hommikul tulid Luunja lasteaia midrilindude rühma lapsed Puhhi sünnipäevale. Kõigepealt me rääkisime sellest, kuidas Christopher Robin endale kaisukaru sai, kuidas nad koos raamatusse sattusid, kuidas karupoeg endale nime sai, kuidas juhtus nii, et Puhh sai maailmakuulsaks ja õige pea kolis raamatukaante vahelt välja, et poseerida riietel, mänguasjadel, tapeetidel, muudes raamatutes, pugeda peitu kommipakkidesse ja üllatusmunadesse. Arvutist vaatasime pilte kirjanikust, tema lapsest ja kaisukarust, mänguasjadest, mille järgi Puhhi lood kirjutati ning katkendit 1966. a. multifilmist, kus Puhh tegi hommikvõimlemist.

Väikesed kuulajad ja pildivaatajad.



Kui on sünnipäev, peab olema ka sünnipäevalaul. Meil oli väga uhke laul.



Kõik koos uurisime raamatuid, kus toimetab Puhh. Selgus, et meie raamatukogu suurim raamat on just Karupoeg Puhhist ja tema sõpradest.


Kui laulud olid lauldud, mängud mängitud ja maiustatud ka, jäi lastetuba ootamatult vaikseks. Karupoeh Puhh poseeris endast kirjutatud eestikeelsete raamatutega, sügislehtedest tehtud portreega ja muidugi purgitäie meega.





Puhh laenas Iiahilt tarvilikku purki ja peitis sinna midrilindude jaoks mõeldud kommid.



Midrilindudele meeldis maiustada ja meile hommikupoolik koos midrilindudega.
Midrilinnud olid raamatukogus esimest korda ning lahkudes said nad kaasa Puhhiga tunnistuse mälestuseks esimesest raamatukogus käigust.

Väikesed lugemishuvilised raamatukogus

Septembri lõpus ja oktoobri alguses oli meie raamatukogus mitu vahvat üritust kõige pisematele.
28. septembril käisid meil külas Luunja lasteaia midrimõmmide rühma lapsed. Me vaatasime, milliseid vahvaid raamatuid meie kogu sisaldab.

Mõni raamat oli nii raske, et neljaaastase rammust jäi väheks



Meie kõige vanem raamat, mis pärineb Luunja Rahvaraamatukogu Seltsi aegadest. Paber on koltunud ja kare, ühtegi pilti pole. Väga teistmoodi.



Tunni lõpupoole rääkisime sellest, kuidas on raamatut õige hoida ja tegime väikse järjehoidjate meisterdamise töötoa.



Ja kõige lõpuks tegime näituse valminud töödest. Küll said uhked järjehoidjad unejuturaamatu vahele!



Midrimõmmid teavad, et on olemas väga palju erinevaid raamatuid: piltideta ja piltidega, kilest lehtedega, klappide ja taskutega, riidest, häält tegevaid, väga suuri ja imepisikesi, ja siis veel selliseid, millel polegi lehti - kuulamisraamatuid.
Nad peavad meeles, et raamatut vaadatakse alati laua peal ja puhaste kätega ning järje leidmiseks kasutatakse järjehoidjat.