neljapäev, 13. oktoober 2011

Karupoeg Puhh 85

Üks väike poiss, kelle nimi oli Christopher Robin sai sünnipäevaks kaisukaru. Poisi isa Alan Alexander Milne kirjutas selle kaisukaru seiklused üles ja üle maailma südameid võitnud väga väikese aruga karu lood olidki sündinud. Tänavu möödus A. A. Milne'i raamatu "Karupoeg Puhh" esmailmumisest 85 aastat.
5. oktoobri hommikul tulid Luunja lasteaia midrilindude rühma lapsed Puhhi sünnipäevale. Kõigepealt me rääkisime sellest, kuidas Christopher Robin endale kaisukaru sai, kuidas nad koos raamatusse sattusid, kuidas karupoeg endale nime sai, kuidas juhtus nii, et Puhh sai maailmakuulsaks ja õige pea kolis raamatukaante vahelt välja, et poseerida riietel, mänguasjadel, tapeetidel, muudes raamatutes, pugeda peitu kommipakkidesse ja üllatusmunadesse. Arvutist vaatasime pilte kirjanikust, tema lapsest ja kaisukarust, mänguasjadest, mille järgi Puhhi lood kirjutati ning katkendit 1966. a. multifilmist, kus Puhh tegi hommikvõimlemist.

Väikesed kuulajad ja pildivaatajad.Kui on sünnipäev, peab olema ka sünnipäevalaul. Meil oli väga uhke laul.Kõik koos uurisime raamatuid, kus toimetab Puhh. Selgus, et meie raamatukogu suurim raamat on just Karupoeg Puhhist ja tema sõpradest.


Kui laulud olid lauldud, mängud mängitud ja maiustatud ka, jäi lastetuba ootamatult vaikseks. Karupoeh Puhh poseeris endast kirjutatud eestikeelsete raamatutega, sügislehtedest tehtud portreega ja muidugi purgitäie meega.

Puhh laenas Iiahilt tarvilikku purki ja peitis sinna midrilindude jaoks mõeldud kommid.Midrilindudele meeldis maiustada ja meile hommikupoolik koos midrilindudega.
Midrilinnud olid raamatukogus esimest korda ning lahkudes said nad kaasa Puhhiga tunnistuse mälestuseks esimesest raamatukogus käigust.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar